Forum Silent Hill Page

Cafe 5to2 - Podobieństwa

R4Zi3L - 2010-09-02, 18:35

Zauważyłem to już rok temu. Zresztą wstawiał to Cez, wiec mozliwe ze on tam to dodał. Jeśli nie - to wiadomo skąd SH Team wział ten sample.
Salvin - 2010-09-02, 18:48

A to przepraszam nie widziałem. Jeżeli autorem filmu jest user tego forum to proszę Jemu wystawić browarki ;) Generalnie to sam zauważyłem to podczas grania, a padło na ten klip bo innego nie znalazłem, a specjalnie gry mi się nie chciało przechodzić i nagrywać.
Alice27 - 2011-01-09, 19:51

W filmie "Posłańcy" między 2:40 a 3 minutą, możemy usłyszeć dokładnie taki sam dźwięk jak w SH4 Apartament 2nd albo jak w utworze Find Reason do SH: Movie. Film można obejrzeć na tej stronie: http://www.seans-online.p...or-pl-5201.html
Find Reason: http://www.youtube.com/watch?v=fLLRgY6HXqU

OldSnake - 2011-01-10, 11:43

Wyspa tajemnic - nie da się ukryć, że występuje tam ten sam motyw co w Silent Hill 2.
Wendigo - 2011-05-10, 00:41

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Czy pierwsze sekundy tegoż utworu nie kojarzą Wam się z czymś? ;3

sebal - 2011-05-19, 21:47

????????????????
dolgo - 2011-08-02, 21:23

Wiem, że już to ktoś pisał, ale wczoraj po raz kolejny oglądałam 1408 i muszę powiedzieć, że przypomina Silent Hill nie tylko pomysłem z pokojem. No, ogólnie że przypomina to każdy zauważył, ale znalazłam kilka szczegółów:

- telefony. Może słaby argument, ale te rozmowy, które nie były zamieszczone w opowiadaniu, były bardzo w klimacie SH

- pękające ściany. Trochę jak w The Room.

- mapa na drzwiach. W pewnym momencie zamiast mapy piętra widzimy tylko umiejscowienie pokoju na czarnym tle. To było baaardzo w stylu SH.

- no i najważniejsze, GROBY! Były dwa groby, jeden zakopany córki albo żony (nie pamiętam) a drugi głównego bohatera. Odkopany. Ale miał dno.

W każdym razie teraz wydaje mi się ten film bardziej podobny do SH :)

LaMuertePL - 2011-08-02, 21:35

dolgo napisał/a:
- no i najważniejsze, GROBY! Były dwa groby, jeden zakopany córki albo żony (nie pamiętam) a drugi głównego bohatera. Odkopany. Ale miał dno.

To by mi bardziej do The Crow nawiązywało, ale niech będzie.

OldSnake - 2011-08-03, 14:15

Zabójcze metro w SH 3, niemal kopia akcji z Tomb Raidera 3 (Londyn).
Zaratul - 2011-08-03, 15:02

OldSnake napisał/a:
Zabójcze metro w SH 3, niemal kopia akcji z Tomb Raidera 3 (Londyn).


Jeśli już Konami coś kopiowało robiąc metro w SH3 to tylko Dabinę Jakubowa.Polecam zobaczyć film i porównać lokacje.

OldSnake - 2011-08-04, 10:53

Oglądałem!!!, (już drugiej osobie w tym tygodniu piszę, że oglądałem ten film).
Nie chodzi mi o lokację, wygląd czy coś w tym stylu...
Rozpisze to szerzej: chodzi mi o konkretną zagrywkę z metrem nie jako miejscem, stacją metra, podziemiem, tylko metro jako pociąg metra.

Kiedy w SH3 wyjdzie się o kilka metrów za daleko to nagle przyjeżdża pociąg(pociąg metra) i rozjeżdża Heather. W TR3 było identycznie, pewnie nie grałeś skoro nie skojarzyłeś, ale nie polecam zagrać...

Kwiatek1993 - 2011-08-04, 13:14

Czy ktoś po prostu nie mógł na to samo wpaść? Przecież nie trzeba być geniuszem by wymyślić zagrywkę, że jeżeli ktoś wychodzi na tory metra to istnieje możliwość, że go przejedzie te metro i trzeba się śpieszyć.

To tak jakby ktoś kręcił scenę na rzece w dżungli. Czy trzeba być geniuszem by wymyślić,iż zaraz w takiej scenerii z rzeki zaatakują Aligatory lub 9 metrowe Anakondy?...

Homik - 2011-08-04, 16:24

Kwiatek1993 napisał/a:
To tak jakby ktoś kręcił scenę na rzece w dżungli. Czy trzeba być geniuszem by wymyślić,iż zaraz w takiej scenerii z rzeki zaatakują Aligatory lub 9 metrowe Anakondy?...


Ja bym się bardziej obawiał Bear'a Grylls'a.

dolgo - 2011-08-04, 19:13

Homik napisał/a:
Ja bym się bardziej obawiał Bear'a Grylls'a.


No i mamy materiał na nowego Silent Hilla.

OldSnake - 2011-08-05, 13:00

Kwiatek1993 napisał/a:
Czy ktoś po prostu nie mógł na to samo wpaść? Przecież nie trzeba być geniuszem by wymyślić zagrywkę, że jeżeli ktoś wychodzi na tory metra to istnieje możliwość, że go przejedzie te metro i trzeba się śpieszyć.

To tak jakby ktoś kręcił scenę na rzece w dżungli. Czy trzeba być geniuszem by wymyślić,iż zaraz w takiej scenerii z rzeki zaatakują Aligatory lub 9 metrowe Anakondy?...

Czy kogoś tu coś boli czy tylko mam takie wrażenie?
Grałem ostatnio w Silenty, przypomniała mi się ta akcja z TR3, temat nazywa się podobieństwa to pisze nie tyle o podobnej akcji tylko o identycznej, ale czy gdzieś napisałem że to była zamierzona zrzyna...I don't think so...

(Nie chodzi o to że jest się na torach i istnieje prawdopodobieństwo że przejedzie nas może pociąg tylko o cały schemat zagrywki, że normalnie metro nie przyjedzie nigdy w jednej ani w drugiej grze, ale nagle ni stąd ni zowąd zjawia się gdy tylko podejdzie się do krytycznego punktu "K".)

Vaes - 2011-08-05, 20:14

Jaka kopia? Heather wchodzi na tory = śmierć. Nie rozumioem czemu tylko w TR3 miałoby tak być :) "?
OldSnake - 2011-08-20, 19:49

Dzisiaj grając w SH1 natknąłem się na jednej z ulic na krwawy napis R E D R U M zapożyczony z Lśnienia, dobry motyw brakowało tylko lustra...
AlaV - 2011-08-20, 20:44

Właśnie, na jakiej ulicy jest ten napis? W jakiejś bocznej? Nigdy nie zwróciłam na niego uwagi^^ Nie wiem też, gdzie znajduje się mały wózek inwalidzki, obok którego leży czerwona piłeczka, co jest zapożyczone z "The Changeling" (polski tytuł "Zemsta po latach"), bo podobno też jest w jakiejś bocznej uliczce.
OldSnake - 2011-08-20, 21:06

Na Bloch Street, między kościołem a stacją benzynową, tyle że na przeciwko.
O piłeczce i mini wózku nie słyszałem, ciekawe...

AlaV - 2011-08-21, 00:31

"Podczas gry nie raz napotykamy się na wózki inwalidzkie. Jest to z całą pewnością nawiązanie do "The Changeling" (Zemsta po latach), kultowego filmu grozy, który niestety jest nie do zdobycia w Polsce. Jest to film o kompozytorze, którego nawiedzają wspomnienia sprzed lat oraz duch małego chłopca. Bardzo często przewija się tam wątek z wózkiem inwalidzkim. W jednej z najlepszych scen filmu główny bohater znajduje małą, czerwoną piłkę, a potem próbuje się jej pozbyć. Najciekawsze jest to, że znalazłem taką piłkę w Silent Hill, a leżała tuż obok wózka..."

Cytat ze stronki, z działu Podobieństwa.

lolek00 - 2012-02-09, 05:13

http://www.youtube.com/wa...feature=related

posłuchajcie motywu granego od 6:04 :D

1976 rok

kura205 - 2012-05-23, 01:12

Budynek sanitarium [SH:0] ma taki sam wyglad jak szpital psychiatryczny w filmie "sesja 9"

Scena jak James'em w szafie schowany ogląda PH ktory gwalci potworka jest podobna do sceny z "Blue velvet" w ktorej koles z szafy oglada goscia co gwalci babke.



Początkowy motyw z openingu SH1 jest podobny do początku utworu "Lord of the board" grupy Guano Apes.



(wybaczcie za błędy jezeli sa ale pisze z komorki i jestem pod wplywem leku na jaskre ;] )

R4Zi3L - 2012-05-23, 07:44

kura205 napisał/a:
Scena jak James'em w szafie schowany ogląda PH ktory gwalci potworka jest podobna do sceny z "Blue velvet" w ktorej koles z szafy oglada goscia co gwalci babke.
W obu przypadkach ciężko nazwać to stricte gwałtem....
Matys - 2012-11-17, 22:25

Nie wiem jak wy ale ja zawsze jak słyszę oficjalny hymn KSW mam wrażenie jak bym słyszał intro silenta 1-ki zaczyna sie od 26 sekundy ;)

http://www.youtube.com/watch?v=uJe8XCbNEjA

Bersek - 2012-11-17, 22:49

Faktycznie jest bardzo podobny motyw :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group