Forum Silent Hill Page

Gry - Devil May Cry

Suavek - 2008-02-07, 18:20

Cytat:
Fajnie, rozumiem, że grałeś już w 4
Nie, ale jeśli mówią/piszą, że specjalnie się od trójki nie różni to ja już sobie resztę mogę dopowiedzieć ;>.

DMC1 był grą bardzo dobrą - przyjemna akcja z niezłym gotyckim klimatem. Trójka natomiast to kolejny przejaw hamerykanizacji tytułu - czy to jest ten sam Dante, którego widziałem w jedynce? OMFG... te akcje, cut-scenki, jego teksty... porażka. Sama rozgrywka natomiast niezbyt mi się spodobała - przerost formy nad treścią, a i wysoki poziom trudności mnie odstraszył.

Ale nie będę też ukrywał - po prostu nie przepadam za takimi zręcznościowymi sieczkami. Chociaż DMC1 i God of War bardzo mi się podobały, więc czemu nie trójka? No cóż...

_Music - 2008-02-07, 22:58

Cytat:
Sama rozgrywka natomiast niezbyt mi się spodobała


Rozgrywka była identyczna jak w jedyneczce, tylko że tam mieliśmy non stop powtarzające się lokacje (gotycki zamek- fajnie, ale przez całą gierkę praktycznie?) i mniej rozbudowany system walki w stosunku do trójeczki.

Choć rozumiem że nowy charakter Dantego mógł odrzucić.
Mi nie przeszkadzał, więc 3 jest dla mnie ulubioną częścią.

StuntmanMikeL - 2008-02-08, 15:26

Miho napisał/a:
Już mówiłam; co kto lubi.


Grap! Z zamieszania w pracy zapomniałem tego dopisać :grin2: . Oczywiście że to kwestia gustu! A jak powszechnie wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Dwójka w moim guście była kompletnie wyprana z klimatu i tyle.

Anonymous - 2008-02-20, 14:04

http://www.gamespot.com/n...newstop;title;2

Devil May Cry 4 sprzedał się do tej pory w 2 milionach egzemplarzy na obie platformy. A jeszcze nie ma wersji na PC :D .

R4Zi3L - 2008-02-20, 21:56

To daje jakies 100 milionów dolarów... tylko ciekawe ile kosztowal sam marketing i dystrybucja...
Anonymous - 2008-03-03, 19:24

Zagrałem w demo na PS3 i był to mój pierwszy kontakt z tą serią za pośrednictwem pada. DMC4 prezentuje się przyjemnie(ale niewybitnie), ale to wszyscy wiedzą. Skupię się na kilku mankamentach( choć to tylko demo i nie wiem czy w pełnej wersji te niedociagnięcia występują) -
1. Kamera - w walce z ognistym bossem, przy bliskich starciach bardzo szybko zmienia swe położenie - przez chwilę nie widać co sie dzieje.
2. Rewolwer Nero - w ogóle nie robi wrażenia na przeciwnikiach, a i w bossa nie warto strzelać( nie zabiera mu energii O.o), co trochę dziwi, bo np. w DMC3 Cerbera można było właśnie przejść bezpiecznie, czyli strzelajac do niego.
3. Animacje głównego bohatera, zwłaszcza skok rodem z poprzedniej generacji faktycznie mogą budzić uśmiech politowania( po tym demku kolega odpalił Heavenly Sword z ruszającą się z gracją Nariko).
4. Bezmózgie stwory - stoja i patrzą jak je kroisz.

Na szczęście poznałem jedynie małą cząstkę gry więc wszystko się może zmienić(w kwesti ww. usterek, no prócz animacji oczywiscie), bo obcowanie z DMC 4 i tak daje sporo radochy. No i musieli popełnić ów niedoróbki co by mieli w 5ce co poprawiać ;] 8-) .
EDIT
O lol, Nevan(pani wampirzycy, która zamieniała się w gitarę) w DMC3 - użyczała głos pani od piosenek Silentowych - Mary Elizabeth McGlynn O_o. W DMC4 również się pojawia, jako Echidna.

Anonymous - 2008-04-03, 04:17

Wersja PC: Release Date: Czerwiec 2, 2008
Chlip, chlip ;( .

R4Zi3L - 2008-04-06, 00:22

Czego chlipasz? Akurat na wakacje :)
Anonymous - 2008-04-12, 03:21

Chciałem zagrac wczesniej ;]

Kiedy Capcom nie wiedział, że ma w rękach bestseller reklamował Devil May Cry 1 w sposób dość... trywialny(spoty japońskie):
http://www.youtube.com/watch?v=xbz6wB2T8so
http://www.youtube.com/watch?v=hEuKoeTGVjg

R4Zi3L - 2008-04-12, 11:26

Co ty chcesz... 2ga reklama jest w pyte... :D
http://reklamy.gry-online.pl/ - tam masz kolekcje spotów do ściągnięcia :D

Mr_Zombie - 2008-04-12, 12:58

Japońskie (i nie tylko) reklamy gier zawsze takie są. To tak jak z francuską reklamą bodajże RE0 czy RECVX - jest pokazana matka karmiąca dziecko piersią, a gdy jest zbliżenie na twarz matki, okazuje się, że to zombie... co to ma wspólnego z samą grą, nie mam pojęcia.
Albo jakaś reklamówka (możliwe, że japońska) RECV - pokazany oświetlony korytarz jakiegoś ładnego domu, z boku na ścianie jest okno; przez kilkanaście sekund nic się nie dzieje (niemalże jakbyś patrzył na zdjęcie), nagle szyba delikatnie pęka i na erkanie pokazuje się napis "Resident Evil Code Veronica blablabla" - koniec reklamy...

Albo ta tutaj reklama MGS na PSX: http://pl.youtube.com/watch?v=SKXdNcul3t0
Taki po protu urok reklamówek gier puszczanych w TV.

R4Zi3L - 2008-04-14, 21:59

Akurat amerykańskie wydają mi się głupie.... ale japońskie są śmieszne :)
http://pl.youtube.com/wat...feature=related

Mr_Zombie - 2008-04-23, 20:45

Cytat:
Capcom's Devil May Cry 4 Coming To PC This Summer

Demo With System Benchmark Mode Will Be Available Before The Game's Release

London — 23rd April 2008 - Capcom®, a leading worldwide developer and publisher of video games, today announced that the highly anticipated PC version of Devil May Cry® 4 is ready for release this summer. Devil May Cry 4 is already a certifiable hit in the console world, having shipped over two million units worldwide since its European release in February. A demo of the game will be released for PC players before the retail version ships, allowing PC gamers to try the game ahead of time as well as testing their system’s prowess with the included benchmark mode. The PC version of Devil May Cry 4 will feature new modes, enhanced graphics options and some additional content. Devil May Cry 4 has been rated 16+ by PEGI.

Good things come to those who wait as PC owners will benefit from having more modes and more visual customisation options to help enhance their demon-slaying action. Turbo mode will turn up the action to insane speeds, while Legendary Dark Knight Mode will harness advanced PC processing power and fill the screen with an unbelievable number of enemies for extra difficulty. Moreover, familiar enemies from the console versions will show-up in new locations in the PC version. The high resolution screen settings allow the cut scenes of the game to run at up to 120 frames per second (up from 30 frames per second in the console version of the game). Slider options are available to manage various visual effects seen throughout the game. Devil May Cry 4 for the PC will have both DirectX® 9 and DirectX® 10 modes and will also be compliant with the Games For Windows® program.

From the producer of the original Devil May Cry and Resident Evil® 4 comes the next instalment in the hugely successful stylised action series that has so far achieved global sales of nearly seven million units. Devil May Cry 4 immerses gamers in a gothic supernatural world where a new protagonist clashes with a familiar hero. As the new leading man Nero players will unleash incredible attacks and non-stop combos using a unique new gameplay mechanic: the powerful “Devil Bringer” on his right arm.


Czyli jednak lato... :(

Ale za to szybciej będzie demko, no i otrzymamy lepszą wersję, niż konsolarze ;D . Dodatkowy poziom trudności, lepsza grafika, tryb turbo :) .

_Music - 2008-04-23, 21:08

Czemu mam przeczucie że za rok wyląduje na konsolach edycja specjalna dmc4?
Mr_Zombie - 2008-04-23, 22:17

Wątpię. To za mało, jak na edycję specjalną. Chociaż screen z Famitsu, na którym jest pełno potworków, wygląda smakowicie.

Szczerze mówiąc, to liczyłem jednak na jakiś bonus w postaci grywalnej Lady albo Trish, nawet na jakimś jednym prostym poziomie. Albo jakieś dodatkowe stroje (z tego co słyszałem, to pod tym względem w DMC4 jest biednie).

Anonymous - 2008-04-23, 23:26

Dobrze, że nie przytoczyłeś tej reklamy pada Xboxa z przejsciowką na PC(żeby w pełni cieszyć się grą, możecie potrzebować jednego z nich" >>i tu link do pada w jednym ze sklepów). Pełen profesjonalizm. Tak już odnosząc się do dodatków - tak naprawdę na zaadnym mi nie zależy(wersja turbo? pffff zmiany w grafice to pewnie też tylko kosmetyka) i wolałbym grać już teraz.
Anonymous - 2008-04-28, 20:00

http://ve3d.ign.com/artic...ing-Screenshots

Devil May Cry 4 PC odpalony na "a Q6600 2.4GHz, 8800GTX system with the resolution set to 1920x1080 in DirectX 9 mode.".

Bersek - 2008-05-05, 23:41

No, pierwszy kontakt z DMC mam już za sobą. Zacząłem od 3 części więc nie wiem jak poprzednie, ale ta wciąga jak cholera. Przyznam się, że bardzo rzadko mam kontakt z takimi typowymi rozp*erdalankami, a na konsole to moja pierwsza więc w pewnym stopniu jest to dla mnie nowość. Gra bardzo przypadła mi do gustu, wszystko jest podane w bardzo przyjemnej formie, począwszy od grafiki, systemu walki po lokacje. Gameplay jest po prostu świetny ;) Zbieranie kolejnych orbów, broni, nowych kombosów sprawia niezłą frajdę, co prawda nie zaszedłem zbyt daleko (4 misja), ale "skubnąłem" już co nie co. Jeśli gra będzie trzymała podobny poziom do końca to będę co najmniej bardzo zadowolony :grin:
PS. Wad nie zauważyłem ^^

Mi - 2008-05-06, 11:13

Bersek napisał/a:
bardzo rzadko mam kontakt z takimi typowymi rozp*erdalankami, a na konsole to moja pierwsza więc w pewnym stopniu jest to dla mnie nowość

Heh, Bersek, same here. Szczerze, to nawet nie pamiętam, co skłoniło mnie do kupna tej gry, ale chyba kiedyś przez przypadek trafiłam na nią na allegro, zaintrygował mnie tytuł i po prostu kupiłam. A jak już włączyłam, to okazało się, że nie potrafię się oderwac.

Bersek napisał/a:
Jeśli gra będzie trzymała podobny poziom do końca to będę co najmniej bardzo zadowolony :grin:

Powiem Ci, że potem jest tylko lepiej :grin: .

Bersek napisał/a:
wiem jak poprzednie

Na dwójkę większosc narzeka, mnie -nie patrząc na pełzającą fabułę, a raczej jej brak- podeszła jak najbardziej. Jedyneczka za to jest super :-] .

Anonymous - 2008-05-06, 15:10

Bersek, a co powiesz o przejajcarskich filmikach? ;]
Bersek - 2008-05-06, 15:11

Puty napisał/a:
Bersek, a co powiesz o przejajcarskich filmikach? ;]

No nie powiem, ale nie da się nie śmiać :grin:

R4Zi3L - 2008-05-06, 17:47

Ja mam akurat słabość do takich kozackich akcji jakie sa w cutscenkach... plus do tego niezla muza :D Aktualnie musze namierzyc DMC NTSC bo PAL ktore mam sie kaszani na emulatorze...
Bersek - 2008-05-10, 00:03

http://youtube.com/watch?v=uUJfjJ6RV9Y
Może mi ktoś wytłumaczyć skąd koleś wytrzasnął ten dodatkowy pasek życia, i 5 kulek?
Jestem na tym samym etapie i tego nie mam, a ponadto mój pasek jest o połowę krótszy i mam 3 "kulki" -.-

_Music - 2008-05-10, 00:17

Pasek wydłuża ci się, kiedy zbierzesz 4 (bodajże) fragmenty niebieskiego orba, a te są nieźle poukrywane. Większość i tak jest głównie do dostania w sekretnych misjach (znalazłeś już jakąś?).

Dodatkowe dopalacze do devil trigger nie pamiętam już czy się zdobywało czy kupowało...

Choć muszę przyznać że z Nevan męczyłem się bardzo długo- nie tak długo jak z Agni i Rudrą naturalnie, ale i tak dała w kość.

Anonymous - 2008-05-10, 00:25

Jesteś kolejnym, który nie zauważył sklepiku? Pomiędzy misjami mozesz kupować fioletowe orby(odpowiadające za zwiększenie liczby kul) i niebieskie(energia - fragmenty tych możesz znajdować podczas gry, jak mówi Music - tutaj jednak kupujesz od razu całe). Ale to nie wszystko, możesz też kupować apteczki i regenerację kul, a także nowe ciosy(inna zakładka, juz nie w tym sklepiku). Zwróc uwagę na dwie rzeczy:
Za każdym razem gdy coś kupisz cena tego produktu wzrasta.
Używanie jakichkolwiek itemów obniża ranking Items na końcu planszy.
Co do Nevan, sam kiedys pokazywałem na forum jak szybko i łatwo ją pokonać :P
http://pl.youtube.com/watch?v=h1e_bE8EDtA


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group