Forum Silent Hill Page

Silent Hill - Ciekawostki

Mi - 2011-09-29, 15:00

OldSnake napisał/a:
Zauważyliście, że po przejściu gry intro ulega pewnej zmianie?

Nope. Mógłbyś napisać pod spoilerem, jakiej? W pierwszą część grałam tylko 2 razy, i z uwagi na moje obecne miejsce pobytu i faktu, że nie brałam ze sobą ani gier ani konsol, nie zapowiada się, żebym prędko zagrała ponownie...

drinkofmylife - 2011-09-29, 16:39

Z tego co pamiętam to
:

Cybil zastępuje matkę trzymając małą Cheryl


OldSnake - 2011-09-29, 18:03

Kwiatek1993 napisał/a:
Haha, piłem akurat wczoraj Jima :D
Ano sam robiłeś to zdjęcie Snake'u? Widze dużo ciekawostek fajnych znajdujesz

Sam, sam telefonem 3,2mega :-> .

drinkofmylife napisał/a:
Z tego co pamiętam to...

...Tak właśnie to.

OldSnake - 2012-04-15, 16:15

Chyba nikt o tym nie wspominał, ale ostatnio zauważyłem że jeden z fastfoodów w silent hill nazywa się ,,Konami Burger''

Jakiś prorok to był czy co, bo konami faktycznie powinno zająć się burgerami zamiast wydawać takie HD od czapy...

Bersek - 2012-04-15, 16:52

http://www.joemonster.org..._vs_Silent_Hill

Kilka fajnych ciekawostek

OldSnake - 2012-04-15, 17:38

Dobre, sprawdziłem przed chwila ze gliniarz jest z 1990 wiec jedyne co mi teraz przychodzi na mysl to ze japonczycy tworzac w silent hill te lokacje wzorowali sie na pierwszym z brzegu filmie amerykanskim o szkole z lat osiemdziesiatych i widocznie padlo na gliniarza co ciekawe z przedszkola a nie ze szkoły.
R4Zi3L - 2012-04-15, 22:49

Przedszkola sa w USA w budynkach podstawówek....
L - 2012-04-30, 20:18

Nie widziałem, żeby ktoś o tym wspominał, ale nazwa motelu Normana, Norman's Motel, odnosi się bezpośrednio do "Psychozy" Hitchcock'a.

Poza tym jakiś czas temu znalazłem w internecie informację, że na mapie Resort Area można znaleźć miejsce o nazwie South park :-> .

OldSnake - 2012-05-27, 13:19

Jakiś czas temu znalazłem reklame Jim Beama(o czym kilka postów wcześniej). Teraz zobaczyłem, że w Silent Hill jest jednak też reklama mojego ulubionego alkoholu: Jacka Danielsa. Znajduję się zaraz obok jima, jednak żeby to dostrzec potrzebne jest sokole oko i dość dobra znajomość etykiety Jacka.

W sumie to nie koniec ciekawostki: większość chyba pamięta napis REDRUM na bramie garażowej, zaczerpnięty ze Lśnienia. Otóż właśnie na tych samych drzwiach jest ta reklama co znaczy jakby JackDaniels=MURDER. Więc dzieci nie pijcie, bo alkohol zabija. ;)

R4Zi3L - 2012-05-27, 21:27

LOLOLOL.... nie wiem czy wiesz ale pełne imię postaci z Lśnienia to John Daniel "Jack" Torrance. Jack to zdrobnienie jakby. Także Jack Torrance pił w barze w "Jacka Danielsa" podanego przez barmana ducha... wiec, yeah...... nic nowego....
OldSnake - 2012-05-28, 16:49

Taa... nie wydaje mi sie.
R4Zi3L - 2012-05-29, 10:23

Eeee... co ci się nie wydaje?
OldSnake - 2012-05-30, 17:52

Nie wydaję mi się że to nic nowego... Nikt o tym nie wpominał, więc...hmm... Poza tym to sugerujesz, że to nie od dzisiaj wiesz o tej reklamie JD w Silent Hill...I don't think so x2. Ja to widzę tak że po prostu podpiełeś swoje gówno pod mojego posta i tyle nic więcej nic mniej... Z reguły nie brne w dalsze dyskusje na tak dziadowskie tematy, ale jak ''ktoś'' pisze w tak antypatyczny i nadpobudliwy sposób, dążący do jakiejś nic nie znaczącej konfrontacji to inczej chyba nie można.
Zastanawiałem się też skąd ten bann był...się wyjaśniło...też coś

lolek00 - 2012-05-30, 20:33

Na teksturach radiowozów znajdują się napisy "Buffalo Police" http://pl.wikipedia.org/wiki/Buffalo Na innej teksturze, znikły napisy "Buffalo" i powiela się "Police Police" Pojawia się też "Buffalo Chief".

I żeby nie było awantur, szukałem i nie znalazłem jak było to sorka

R4Zi3L - 2012-05-31, 08:49

OldSnake.... jak na tym forum jak i wogóle w SH siedze ponad 8 lat.... naprawdę wiele tu się działo i wiele ludzi się przewinęło....

http://silenthillforum.com/viewtopic.php?t=157 - tutaj masz notkę z 2005r z różnymi ciekawostkami z SH1 na SH Heaven
http://silenthill.wikia.c...and_Unlockables - tutaj masz za to dodatkowo parę screenów...

Nie jestem wszechwiedzący, a już napewno nie postuję gównien, po prostu stwierdzam fakty....
Nie chce się wywyższać czy coś ale jak narazie to ja tylko przypomniałem o drugim imieniu Jacka (co wiadomo tylko z książki, nie filmu) które jest też imieniem jego syna (Danny).
BTW Środkowe imię Danny'ego to Anthony (jego "wymyślony przyjaciel" ma na imię Tony) - you see how it goes ;P

OldSnake - 2012-05-31, 19:45

Nawet zepsuty zegarek dwa razy na dobę wskazuje prawidłową godzine...

...nie no, tylko żart,

OK ;)

Alice - 2013-05-21, 20:23

Pierwszą notatką jaką znajduje Harry jest jego "potret" narysowny przez Cheryl. Myślicie, że ma takie dziwne oczy, bo w tedy nosił okulary?

Pisze tutaj bo nie chce zakadać nowego tematu dla takiej błachostki.

Żelazko - 2013-05-21, 20:26

Alice napisał/a:
Pierwszą notatką jaką znajduje Harry jest jego "potret" narysowny przez Cheryl. Myślicie, że ma takie dziwne oczy, bo w tedy nosił okulary?

Pisze tutaj bo nie chce zakadać nowego tematu dla takiej błachostki.

Pisarz para się z krótkowzrocznością. Treść na temat Harrego na stronie mówi że był pisarzem.
Pewnie tak. IMO główna postać z okularami w Silent Hill by nie pasowała.

Alice - 2013-05-21, 20:33

Pewnie je zgubił po wypadku, a raczej wcale sie nimi nie przejmował i dlatego nie skumał od razu, że Cheryl i Alessa są do siebie bardziej niż podobne.
R4Zi3L - 2013-05-21, 22:30

OMG.... yeah Harry z SHSM nosi okularny... w zaleznosci od endingu.... so yeah... whatever...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group