Forum Silent Hill Page

Gry - Emulacja gier

R4Zi3L - 2010-06-27, 21:49

Nie musi być w ISO, można przepuścić przez Deamon..... Można tez grac bezpośrednio z płyty.....
StuntmanMikeL - 2010-06-27, 22:01

R4Zi3L napisał/a:
Nie musi być w ISO, można przepuścić przez Deamon..... Można tez grac bezpośrednio z płyty.....

Wow, to było naprawdę pomocne. Po co sie tak pierniczyć jak koń pod górkę? Jak do emulatora prosto ładujesz to musi być ISO i skoro on sam robi ten obraz, to chyba logiczne, ze zrobi go sobie właśnie w tym formacie. x)

InFeRnO - 2010-07-16, 23:03

Jako że wcześniej nie zauważyłem tego tematu, wrzucam swój PORADNIK dotyczący emulacji PS2. Macie tam wszystko rozpisane czarno na białym, mam nadzieję że komuś się przyda :)
Doxepine napisał/a:
O! To można zemulować Shattered Memories na komputerze!?

Skończyłem na Dolphinie, działa bardzo sprawnie. Irytowało mnie zrzucanie potworów, tak na prawdę po dziś dzień nie wiem gdzie i jak się to robi (po prostu random w razie konieczności, w większości przypadków udawało się je omijać lub ratowała mnie flara) :roll:

Zaratul - 2011-02-08, 19:34

http://pcsx2.net/

Dziś odkryłem ten emulator PS2.Na razie go jeszcze nie testowałem ale słyszałem opinie że jest dobry.Później napiszę jak mi poszło z nim.

AlaV - 2011-02-08, 20:34

Używam PCSX2, jest dobry, to prawda, nie narzekam. NIe wiem, czy to kwestia ustawień, raczej tak, ale mam w nim problem z kiepsko emulowaną mgłą i cieniami- zamiast cieni są wielkie szare płaty, zamiast mgły - nieprzezroczysta szarość, w której tonie bohater. Gram na nim w Silent Hilla: Origins, grafika ogólnie w porządku, emulator dość prosty w obsłudze.
InFeRnO - 2011-02-09, 00:27

PCSX2 jest już zaawansowanym programem. W zdecydowaną większość gier można pograć bez żadnych przeszkód. Jeśli kogoś interesuje SH:O i SH:SM, to oba skończyłem na komputerze w trybie software'owym. Grało się bardzo przyjemnie, ale trzeba mieć mocnego kompa. Mniej wymagający tryb hardware w tych grach jest mocno zabugowany (bez małego triku praktycznie nie można grać w HW mode). Czytałem ostatnio na forum, że pracują nad tym.

SH: SM PCSX2
SH:O PCSX2


AlaV, w jakiej grze masz problemy? Kilku bugów w niektórych tytułach nie da się jeszcze przeskoczyć, ale wyślij mi swoje ustawienia emulatora. Zobaczymy co da się z tym zrobić :)

Zaratul - 2011-02-09, 00:39

Właśnie w Originsa grałem trochę na tym emulatorze i mimo błędów o których Inferno mówi to widzę że emu jest bardzo dobry i ma potencjał.Niech wyeliminują bugi,dodadzą obsługę aspect ratio 16:10 i przede wszystkim:obsługę dwóch rdzeni procesora i będzie git.

InFeRnO napisał/a:
Grało się bardzo przyjemnie, ale trzeba mieć mocnego kompa.


No to akurat wszystkich emulatorów dotyczy. :)

Plazior - 2011-02-10, 19:43

Rozumiem że bios do Dreamcast'a. W takim razie wchodzisz na www.filestube.com i wpisujesz "Dreamcast bios" .
LaMuertePL - 2011-02-10, 23:37

Dobra, już znalazłem. Nie szukałem w najoczywistszym miejscu, czyli na pebie.
Plazior - 2011-02-22, 15:47

R4Zi3L napisał/a:
Można tez grac bezpośrednio z płyty.....
No to mi napisz jak bo takiej opcji nie widzę. Może ciemny jestem. Mówię o PCSX2 ofkoz.
R4Zi3L - 2011-02-23, 08:28

Plazior napisał/a:
Może ciemny jestem.
Wybierasz plugin cdvdGigaherz w zakładkach Config/Plugin selector w obsludze CDVD, w konfiguracji jego wybierasz literkę która oznacza napęd do którego wkładasz płytę z grą (pamiętaj że błyszczącą stroną do dołu), a nastepnie w zakładce System klikasz Boot CDVD. W zakładce CDVD mozesz tez zaznaczyc Plugin zamiast Iso lub No Disc.
OldSnake - 2011-02-26, 12:26

Pamięta ktoś jak nazywała się taka gra na comodore64 z żabkami plującymi bąbelkami? Pamiętam że można było grać we dwie osoby. Jedna była zielona, a drugi gracz grał chyba niebieską.


Homik - 2011-02-26, 12:36

Chyba chodzi Ci o Bubble Bobble. I to były smoki, a nie żabki :)
OldSnake - 2011-02-26, 13:00

Być może to jest to. Grałem w to jak chyba miałem ze cztery lata, ale coś mi się wydaje że troszeczkę inaczej wyglądało. Wydaję mi się że była brzydsza grafika i nie przemieszczano się po różnych etapach, tylko tak jakby wszystko działo się na jednym ekranie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group