Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogrzeb

Twoje ciało po śmierci ma być...
skremowane
33%
 33%  [ 16 ]
sześć stóp pod ziemią
16%
 16%  [ 8 ]
zabalsamowane
0%
 0%  [ 0 ]
oddane nauce
12%
 12%  [ 6 ]
zamrożone na wypadek medycznego przełomu
6%
 6%  [ 3 ]
zjedzone przez koty
8%
 8%  [ 4 ]
tam, gdzie będą chcieli, nie obchodzi mnie to
8%
 8%  [ 4 ]
mam własny, oryginalny pomysł na pozbycie się go
14%
 14%  [ 7 ]
Głosowań: 48
Wszystkich Głosów: 48

Autor Wiadomość
Shi'nayne 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 101
Skąd: L world
Wysłany: 2007-12-12, 19:20   Pogrzeb

Zważywszy, że jest to forum Silent Hilla, temat zdaje mi się na miejscu. Jak chcecie być pogrzebani? Osobiście, wybieram kremację. Wiem, że pewnie nie będzie mnie to już obchodzić, ale czuję dyskomfort na myśl o zżeraniu mego ciała przez robaki. Poza tym zaoszczędzi się sporo miejsca i nie zanieczyści gleby. A nauce nie oddam, bo słyszałam co studenci medycyny robią ze zwłokami. Co prawda, gdyby wszyscy myśleli tak jak ja, to by była wielka kicha w medycynie, ale trudno. Zmienię zdanie, gdy lekarze w Polsce nauczą się traktować człowieka i jego ciało z odpowiednim szacunkiem, a nie jak mięso, martwe albo prawie martwe.
Ostatnio zmieniony przez Shi'nayne 2007-12-12, 19:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-12, 19:40   

Hmmmm nie zastanawiałem się nigdy nas tym choc faktycznie mój podeszły wiek wskazywałby na to... jestem ciekaw co na to inni nastoletni userzy tego forum.
 
 
Shi'nayne 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 101
Skąd: L world
Wysłany: 2007-12-12, 19:51   

Eh, najwidoczniej więc mojej rodziny bliskie doświadczenia ze śmiercią wypaczyły mi psychikę i zniszczyły młodość. W każdym razie, nie zaszkodzi nad tym pomyśleć, bo nie zna się dnia ani godziny...
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2007-12-12, 19:57   

Kremacja,,, nie uśmiecha mi się gnic i byc powoli zjadaną przez robaki pod ziemią. Wiem, że wtedy zapewne będzie mi 'wszystko jedno', aczkolwiek na dzien dzisiejszy kremacja wydaje mi się lepszym pomysłem.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2007-12-12, 19:58   

Jeżeli umrę w młodym wieku (czego oczywiście nie chce), bądź "dobrym stanie", to przede wszystkim chciałbym, by moje organy zostały dane do szpitala (w końcu ja ich nie będę już potrzebował, więc po co mi one, a komuś mogą uratować życie).

A tak, to spalić -> urna. Trumna zajmuje za dożo miejsca, jak na miejsce spoczynku, no i przynajmniej rodzina nie będzie się musiała martwić, w co mnie ubrać :D .
Ostatnio zmieniony przez Mr_Zombie 2007-12-12, 19:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-12, 20:09   

Oddać narządów bym nie chciał, bo jeszcze skończymy jak Ocelot i Liquid w MGS2 i będzie niezręczna sytuacja.
 
 
 
Kamuch
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-12, 20:16   

W sumie to nie wiem, nie zastanawiałem się za bardzo nad tym. Zresztą, dla mnie sprawa jest prosta. Skoro nie mogę zabrać swojego ciała, na drugi świat to to co się z nim dalej stanie mało mnie interesuje. Ale jeśli moje narządy po śmierci komuś by się przydały, proszę bardzo. Nie będę zły za pozbawienie mnie organów ;]
 
 
Shi'nayne 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 101
Skąd: L world
Wysłany: 2007-12-12, 20:32   

MZet napisał/a:
W każdym razie rodzina jednak musiałaby się martwić w co ciebie ubrać :D

U mnie to było tak, że krematorium było z dala od cmentarza, więc przy kremacji była tylko najbliższa rodzina, zaś po fakcie odbyła się normalna ceremonia (tyle że z urną zamiast trumny) i złożenie do grobu (który już się stał grobem rodzinnym). Tak więc przy takiej formule można ubrać ciało dowolnie. Tylko że jak ciało idzie do kremacji, to nieszczególnie się starają nadać mu normalny wygląd, co uważam za draństwo.
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-12, 20:39   

Wpierw chciałbym, aby oddano moje organy do ewentualnego przeszczepu, jeżeli by się do tego wpierw nadawały rzecz jasna. Następnie tylko kremacja wchodzi w grę. Chciałbym stać sobie w małej urnie na kominku, albo na balkonie przy potrawach na święta. Jednak nie wiem czy w Polsce taka opcja jest możliwa.
_________________

 
 
 
Kośmin 
Mumbler



Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 158
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-12, 21:00   

Carmash napisał/a:
Jednak nie wiem czy w Polsce taka opcja jest możliwa.
Nie jest. Mzet o tym pisał parę postów wyżej :P .

Ja wybrałem kremację. W sumie nie dlatego, że inaczej moje zwłoki zjadałyby robaki, bo to mi akurat nie przeszkadza. Jakby była możliwość to oczywiście oddanie narządów, bo te mi się już nie przydadzą.
_________________
I'm always watching you...
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-12-12, 23:07   

Kamuch napisał/a:
to co się z nim dalej stanie mało mnie interesuje

Raczej podobno coś tam w bibli pisze ,że mamy powstać z martwych .
Ale ciało to tylko zbroja to co chowa jest ważniejsze.Whatever.
Niech robią co chcą.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Kośmin 
Mumbler



Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 158
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-13, 16:15   

Cez napisał/a:
Raczej podobno coś tam w bibli pisze ,że mamy powstać z martwych .
Znaczy, że jak ktoś uległ kremacji, albo jego ciało zostało rozłożone to jednym słowem ma prze***ane? Nie brałbym słów biblii tak bardzo serio :P
_________________
I'm always watching you...
 
 
 
Shi'nayne 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 101
Skąd: L world
Wysłany: 2007-12-13, 16:21   

Kościół od lat 70 poprzedniego wieku dopuszcza kremację (nie to, abym się tym jakoś specjalnie przejmowała). Oni po prostu wierzą, że dusza wniknie w prochy i odbuduje z nich ciało.
 
 
Talvi Oiroke 
Cockroach
Royal Soldier



Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2007
Posty: 47
Skąd: Oto-Gakure
Wysłany: 2007-12-13, 19:15   

Oddam się nauce. Niech się na mnie studenci uczą medycyny, kroją, kroją i kroją do woli. A po dwóch latach kremacja i honorowy pogrzeb pod instytutem.

Pycha.
_________________


Avatar by http://spriteocarina.deviantart.com/

I Anioł w biel odzian otworzył Żelazną Księgę,
I Piąty Jeździec wyruszył w rydwanie płomiennego lodu,
I słychać było łamanie praw i pękanie więzów, a tłumy zakrzyknęły:
- O Boże, teraz to naprawdę mamy kłopot!.

...xD''
 
 
 
Undertaker 
Mumbler



Wiek: 30
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 144
Skąd: Katowice/Death Valley
Wysłany: 2007-12-14, 17:26   

hmm..myśle że kremacja byla by odpowiednia.
_________________
...::: Let's Play ::: Recenzje ::: Poradniki :::...
https://www.youtube.com/user/ChristopherFalcon
 
 
 
Talvi Oiroke 
Cockroach
Royal Soldier



Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2007
Posty: 47
Skąd: Oto-Gakure
Wysłany: 2007-12-14, 20:58   

MZet napisał/a:
Więc jeśli zależy ci na honorach to proponuję ci uać się na wojnę do Iraku z samym nożem na Talibów :D


Nie!. Niech mnie kroją :D

Chociaż... w sumie mogłabym zabrać Great Knife'a i zrobić tam rzeź w imię Ora, pana mego. Ale po co od razu na tej wojnie umierać? xD
_________________


Avatar by http://spriteocarina.deviantart.com/

I Anioł w biel odzian otworzył Żelazną Księgę,
I Piąty Jeździec wyruszył w rydwanie płomiennego lodu,
I słychać było łamanie praw i pękanie więzów, a tłumy zakrzyknęły:
- O Boże, teraz to naprawdę mamy kłopot!.

...xD''
 
 
 
shav 
Mumbler
Imaginary Boy.


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 105
Wysłany: 2007-12-15, 13:02   

Kremacja, zdecydowanie. Wcześniej tylko by mogli pobrać organy dla oczekujących na przeszczep. Ale później - do pieca.
Miho napisał/a:
nie uśmiecha mi się gnic i byc powoli zjadaną przez robaki pod ziemią. Wiem, że wtedy zapewne będzie mi 'wszystko jedno', aczkolwiek na dzien dzisiejszy kremacja wydaje mi się lepszym pomysłem.

To jest u mniepierwszy powód. A drugi - obsesyjnie mnie dręczy myśl o pogrzebaniu żywcem. Zdaję sobie sprawę, że obecnie rzadko się to zdarza (mam taką nadzieję...), ale nic nie jestem w stanie poradzić. Każdy ma jakieś swoje obsesje, o czym jest cały osobny temat :P Naturalnie, gdyby pobrano ode mnie organy, to nie byłoby takiej możliwości (pochowania nie-trupa), ale wtedy - patrz punkt 1.
_________________
"Reaching out to embrace whatever may come."
Maynard James Keenan "Lateralus"
 
 
Kośmin 
Mumbler



Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 158
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-15, 14:48   

shav napisał/a:
obsesyjnie mnie dręczy myśl o pogrzebaniu żywcem. Zdaję sobie sprawę, że obecnie rzadko się to zdarza (mam taką nadzieję...)
Ja takie coś miałem po obejrzeniu jednego filmu (taki z Adrian'em Brody'm który pochował babkę żywcem, pewnie wiecie o co chodzi). Jakoś z czasem mi przeszło. Teraz w sumie jest mi to obojętne, nie byłaby to taka agonia jak sobie wyobrażałem. Po prostu powolne "zejście", ale nie aż taka męka. Ja jestem taki powalony, że pewnie zacząłbym grać tam sam ze sobą w skojarzenia xD .
_________________
I'm always watching you...
 
 
 
shav 
Mumbler
Imaginary Boy.


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 105
Wysłany: 2007-12-15, 14:55   

Ja mam lekką klaustrofobię, więc sama myśl jest dla mnie potwornie przerażająca i sprawia, że zaczynam głęboko oddychać, bo mi powietrza brakuje...
_________________
"Reaching out to embrace whatever may come."
Maynard James Keenan "Lateralus"
 
 
Światłocień 
Lurker



Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 334
Skąd: Łuć
Wysłany: 2007-12-15, 21:01   

Jako że uwielbiam czarny humor i mam pewien dystans do śmierci, chciałbym byc pochowany w jakimś kolorwym oczojebnym grobie z oryginalenym napisem na nim np. "Kopsnij znicza" albo "Ciekawe czy wyłączyłem żelazko?" albo "Abonent czasowo niedostępny". Wtedy mógłbym zaznać posmiertnego spokoju ;D
_________________
Jeden z najśmiejszniejszych dzieciaków neo na tym forum napisał/a:

i na podłodze była krew. a pod krwiom leżał list. otworzyłem go a z niego wylała sie krew...
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-17, 18:02   

Imo kremacja bylaby najodpowiedniejsza... jakos nie moge pogodzic sie z mysla, ze po smierci beda po mnie chodzic robaki lub inne szkodniki - umarlbym po raz drugi :P -
Ostatnio zmieniony przez Trivane 2007-12-17, 18:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Toster 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 29
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-12-19, 10:33   

Hehe ja również opatuję za kremacją. Nigdy nie chciałbym obudzić się w trumnie, 3 metry pod ziemią. Już wolę być sproszkowany jak zupka chińska! :P

Aha, to mój pierwszy post na tym forum, wciąż szukam topicu w którym mógłbym się przywitać. Tak czy inaczej Hello! ;D
_________________
I'm the sensitive terminator, Angel folk with demonic soul!
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2007-12-19, 10:36   

.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2010-11-21, 13:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
pyramid.pusher 
Wall Man
76-calowy ostrosłup



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Labyrinth
Wysłany: 2007-12-19, 21:47   

Toster napisał/a:
Nigdy nie chciałbym obudzić się w trumnie, 3 metry pod ziemią. Już wolę być sproszkowany jak zupka chińska! :P

Drugą stroną medalu jest to, że możesz obudzić się w piecu krematoryjnym, sekundy przed "proszkowaniem"... ; P

W sumie nie ma co nakręcać się na takie motywy. Swojego czasu też się tego bałem, a raczej dużo o tym ze zgrozą myślałem, ale jakoś się ulotniło...

A nie offtopując - w chwili tejże wahałbym się między oddaniem organów (nie piję dużo, nie palę, nie ćpam, trzeba byłoby tylko trochę się wymodelować i naprawić tryb życia i byłyby gites materiałem, choć teraz to teraz) or kremacją (bo jest tańsza, co dobrze uargumentował MZet, no i - dobra, dobra - proch raczej w urnie się nie obudzi ; P).

Co do zamrażania i medycznych przełomów - musiałby być to naprawdę wielki przełom, by wskrzesić zmarłego, którego funkcje życiowe przestały działać tuż po zejściu poniżej zera. Poza tym po co kombinować z dłuższym męczeniem się na tym padole łez? ^-^
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-04-13, 17:46   

USBM
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2008-10-25, 18:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group