Forum Silent Hill Page

Pomoc - [R] SH Origins (wersja PS2) i emulator

HoochMaster - 2009-01-22, 23:50
Temat postu: [R] SH Origins (wersja PS2) i emulator
Pożyczyłem ostatnio SH Origins na PS2, a ponieważ konsoli nie posiadam, chciałem odpalić go na Pcsx2. I mam pytanie: czy ktoś już kiedyś próbował to zrobić i czy osiągnął coś więcej niż freeze na ekranie ładowania?
Bersek - 2009-01-22, 23:58

Sprawdzałeś czy w ogóle da się grać w SH:O na emulcu? Z tym to naprawdę różnie bywa.
HoochMaster - 2009-01-23, 00:02

Bersek napisał/a:
Sprawdzałeś czy w ogóle da się grać w SH:O na emulcu? Z tym to naprawdę różnie bywa.

Przeczytałem na jakimś emu-forum, że były problemy z cut-scenkami (koleś musiał je pomijać, bo po paru sekundach powodowały freeze), ale gra jako taka działała.

timothy7 - 2009-01-23, 17:49

ja sprawdzałem. zatrzymała się na pierwszym loadingu.
Doxepine - 2009-01-23, 18:24

Czytałem kiedyś na jakimś forum, że, póki co, ktoś pracuje zarówno nad emulatorem PSP, jak i PS2. Jednak to, co udało się zrobić do tej pory w tym temacie, pozwala na odpalenie dosłownie kilku gier i to z oryginalnych nośników, przy czym emulator takie pomijał wszystkie cut-scenki.
Ktoś się jeszcze na tym forum wypowiadał, że nawet jeśli powstaną owe emulatory, potrzeba będzie dobrego sprzętu komputerowego, który zniesie dobrze taką emulację.
Swego czasu szukałem jakiegoś emulatora PS2, żeby pograć sobie w Origins, ale moje poszukiwania spełzły na niczym...

Pryka - 2009-04-15, 16:51

Odświeżę temat Doxepine jesteś troszkę w błędzie bo pcsx2 potrafi odpalić grubo ponad 1000 różnych gierek, sam sprawdzałem bo jestem zapalonym fanem Final Fantasy i właśnie na tym emulatorze przechodziłem części które wyszły na PS2

A Silent Hill Origins już udało się uruchomić i działa całkiem sprawnie... wymaga to jednak nieco kombinowania... Więcej w tym temacie
http://forums.ngemu.com/p...gins-patch.html

Niedługo będę w posiadaniu Silent Hill Origins i jak uda mi się coś wykrzesać to chętnie się podzielę wiedzą.

timothy7 - 2009-04-15, 18:30

Pryka napisał/a:
Silent Hill Origins już udało się uruchomić i działa całkiem sprawnie... wymaga to jednak nieco kombinowania...


no no, jeżeli to prawda, to HoochMaster bardzo się ucieszy;D

AlaV - 2010-07-23, 17:31

SH: O działa u mnie na emulatorze bardzo sprawnie, nawet mi się cutscenki nie zacinają. Po prostu trzeba dostosować ustawienia wtyczek do sprzętu, który, niestety trzeba mieć dość mocny. No i trzeba powyłączać wszystkie niepotrzebne procesy, a gra będzie śmigać (no może przesadzam z tym śmiganiem, w każdym razie działa dobrze)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group