Forum Silent Hill Page

Silent Hill 3 - Najlepszy utwór muzyczny.

FHOMGHT - 2007-11-18, 22:14
Temat postu: Najlepszy utwór muzyczny.
Z tych naprawdę najbardziej ulubionych wybrałem trzy:
1). Uneternal Sleep - taka cisza przed burzą. Budzi pewien niepokój.
2). Rank Screen - cudowne, uspokajające brzmienie. I ten anielski kobiecy głos.
3). Battle For Heaven - schematyczny, ale dobry kawałek. Jak ulał pasuje do finałowej walki.

Baaly - 2007-11-19, 15:31

Omg., niby nie powinno się - w myśl regulaminu - duplikować tematów, a tu mój post zostaje skasowany za zwrócenie na to uwagi. Wtf, co? :roll:

Mniejsza, nie chcę być niemiły.

-Leonard: takich bassów w życiu nie słyszałem O.o
-The Walls: jak pisałem w innym temacie -.- jest to utwór, który z całą pewnością najlepiej radzi sobie z wprawianiem w indyferencję.
-Kill God: nie jest to co prawda nic na miarę Leonarda czy My Heaven, ale też ładnie buduje klimat (mankamentem jest tylko takie dziwne pstrykanie na trzecim planie).
-Dance with Night Wind: ładny utworek, zwłaszcza na początku ;]
-Another Point of View: cudowny kawałek, uroczo enigmatyczny.

Tyle wystarczy, reszta w temacie ogólnym.

Makaroniarz - 2007-12-03, 20:57

Z tych co slyszalem do tej pory (jestem na poczatku gry) to bedzie to End of Small Sanctuary za swietny klimatyczny utwor :) Pewnie jak zagram dluzej to cos innego znajde, ale naprawde swietny utwor jak na razie.
Mi - 2007-12-03, 21:11

Cały Soundtrack jest imo genialny, ale dwa kawałki po prostu ubóstwiam; 'Maternal Heart' oraz 'Never Forgive me Never Forgot me'.
Obydwa mają niesamowity klimat, pierwszy potęguje niepokój, drugi wprowadza atmosferę strasznego przygnęnbienia.
Zarówno pierwszego, jak i drugiego mogłabym słuchac na okrągło.

Baaly - 2007-12-03, 21:31

Ja tak mam podobnie, moja droga Miho :> Mam kilka wybranych starannie utworów i słucham ich bezustannie, tj. "A stray child", "Breeze - in monochrome night", "Clockwork Little Happiness".

Nie ma ich co opisywać, powiem tylko, że bez nich nie zasnę ;)

Cinek240493 - 2008-01-12, 08:07

Dla mnie najfajniejszy kawałek to never forgive me, never forget me. Pojawia się on w grze po walce z missionary.
Undertaker - 2008-01-13, 16:48

zdecydowanie "never forgive me, never forget me" oraz "clockwork little happiness"
krytykg - 2008-02-10, 12:04

Utwór który leci zanim przejdziemy do menu głównego, jak lecą urywki z gry. Idealnie oddaje to co dzieje się w grze. Może ktoś zna nazwę zespołu? Jak dotąd w to nie wniknąłem.
yuniku - 2008-02-10, 12:13

mój ulubiony 'please love me..once more' i ten, kiedy game results się wyświetlają, nie znam tytułu :?
Zaratul - 2008-02-10, 12:35

Moje ulubione utwory to:

"Prayer",pewnie dlatego że Memory of Alessa jest moim ulubionym bossem. :)
Początek utworu "Stray Child" też jest świetny.Fajnie się go słucha w nocy.
Utwór który nie znalazł się w oficjalnym soundtracku "Long Forgotten"jest dla mnie najlepszym psychodelicznym utworem w SH3.
A co do utworów z wokalem to "I Want Love (Studio Mix)" rządzi. ;)

StuntmanMikeL - 2008-02-10, 18:56

Mój ulubiony kawałek z SH3 to Rain of Brass Petals (Three Voices Edit), kojarzy mi się z Depeche Mode które wręcz ubóstwiam. O dreszcze przyprawia mnie jeszcze You're Not Here oraz Dance With Night Wind. No i chyba jeszcze dodam że wszelkie "schizowate" dark ambientowe kawałki też nieźle wryły mi się w pamięć bo potęgowały i tak już ciężki klimat gry :grin2: .
Bersek - 2008-02-13, 19:42

Mike-L napisał/a:
Mój ulubiony kawałek z SH3 to I Want Love
Mike-L napisał/a:
You're Not Here oraz Dance With Night Wind

To mamy podobny gust. Mi też podobają się właśnie te utwory, a inne zupełnie do mnie nie przemawiają.
krytykg napisał/a:
Może ktoś zna nazwę zespołu? Jak dotąd w to nie wniknąłem.

:eek:

wawmaster - 2008-02-13, 21:55

Bersek napisał/a:
Mike-L napisał/a:
Mój ulubiony kawałek z SH3 to I Want Love


mi też najbardziej podoba się I Want Love, ale tylko wersja "STUDIO MIX" bo ta zwykła jest taka jakaś... hmm.... dziwna 8-)

StuntmanMikeL - 2008-02-14, 15:43

Bersek napisał/a:
To mamy podobny gust. Mi też podobają się właśnie te utwory, a inne zupełnie do mnie nie przemawiają.


Dobrze, że się rozumiemy xD Co prawda inne kawałki też są klimatyczne ale najczęściej odpalam CD z O.S.T-kami z gier to po to aby posłuchać tych "wokalnych" utworów.

wawmaster - 2008-02-14, 16:14

Mike-L napisał/a:
wie ktoś kto to do diabła śpiewa???


to śpiewa Melissa Williamson :razz:

StuntmanMikeL - 2008-02-14, 17:01

Niee. To Mary Elizabeth McGlynn. Właśnie znalazłem.
A wiecie kto śpiewa "Rain Of Brass Petals (3 Voices Edit)"? Szukałem w necie ale nie mogłem tego rozgryźć. Swoją drogą fajny kawałek. Ma w sobie trochę z Dawida Bowie i Nine Inch Nails :lol: .

wawmaster - 2008-02-14, 18:02

Mike-L napisał/a:
Niee. To Mary Elizabeth McGlynn


no co ty ;|

mam SH3 OST i tam piosenka jest podpisana Melissa Williamson - I Want Love (studio mix) A pozatym keidyś czytałem w necie, że Akira szukał wokalistki, której głos był wystarczająco mocny, ale jednocześnie aby poruszył słuchającego. I właśnie dlatego wybrał Melisse Williamson.

EDIT. Własnie zobaczyłem w necie, że na zapytanie I Want Love wyskakują powiązania z Mary Elizabeth McGlynn i Melissą Wiliamson. To ja już nie wiem...

StuntmanMikeL - 2008-02-14, 20:00

Mary Elizabeth McGlynn i Melissa Williamson to jedna i ta sama osoba xD. Melissa Williamson to pseudonim artystyczny. Zabawne że teraz jak sobie o tym pomyślę to wiem że już o tym gdzieś czytałem tylko zupełnie z bańki mi wyleciało.


A wracając do pytania kto śpiewa "Rain of Brass Petals" to już nieważne. Sam wyszperałem coś na ten temat. Here you go:

Cytat:
"Now it's time for the Japanese version of the Silent Hill 3 Soundtrack, where Interlace with their trademark of complexity and aggression have built Yamaoka's song "Rain of Brass Petals" into a lyric track with the vocals of front man Oscar Wilkenson. The text is written on Yamaoka's request, with the intention to bring forward the subtle story behind the notes."

Elieen - 2008-07-12, 22:27

"I want love" (studio mix) i "You are not here" to dwie moje ulubione piosenki z SH 3
kura205 - 2008-07-12, 22:40

Dokladnie te dwie piosenki sa najlepsze :razz:
Carmash - 2008-12-01, 18:52

Never Forgive Me, Never Forget Me - najbardziej nastrojowy, przygnębiający, a także najpiękniejszy utwór z trzeciej części. Zaiste, jest w nim coś niesamowitego.
Moryc - 2008-12-23, 11:55

Please Love me Once More
Pasowalo w scenie jak musiala se zebrac z domu do wyjazdu...
(I te podpisy... powiem po polsku jak to zapamietalem "Mowiles ze mnie nigdy nie opuscisz... KLAMCA!)

Maternal Heart

siwy008 - 2009-03-29, 23:37

YO
a nikomu nie podoba sie Letter for the lost days ??

no tożto to przepiekna nuta :)


pozdroo

Wendigo - 2009-05-02, 08:25

Mnie bardzo spodobały się następujące utworki:

I Want Love & I Want Love (Studio Mix)-przyjemnie się słucha, miła odmiana od tych wszystkich trzasków.
A Stray Child-mimo niepokojącego początku, mógłbym nazwać go relaksującym i również przyjemnie się słucha.
You're Not Here-od razu polubiłem ten kawałek, zasłużenie jest main themem SH3. Mimo że w Silent Hill mamy więcej ciężkich lub przygnębiających brzmień ten szybki utworek pasuje do gry idealnie.
Never Forgive Me, Never Forgot Me-zdecydowanie najciekawszy kawałek, zastanawiam się jakby wyglądała wersja z samym pianinem?

Ogólnie OST oceniam pozytywnie, jest bardzo fajny, zawiera kilka hitów, jednak wolę OST z SH1 i SH2.

bloo - 2009-12-04, 04:58

Podczas oglądania listy płac na końcu Sh3 zauważyłem, że w projekcie brał udział Kenji Kawai. Ten sam, jest odpowiedzialny za wspaniałą ścieżkę dźwiękową do Ghost in the Shell. Czy ktoś wie w czym tutaj ten pan maczał palce?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group